Inauguration Committees

  • Steering Committee
    • Timothy R. Angle
    • Debbie Binkley
    • Pete Boone
    • Sabrina Brown
    • Gaye Bukur
    • Bonnie P. Buntin
    • Ann L. Canty
    • Alexander D. Cheng
    • Linda F. Chitwood
    • Alice M. Clark
    • Charles Clark
    • Donald R. Cole
    • Ken Cyree
    • Samuel M. Davis
    • Richard deShazo
    • Norman Easterbrook
    • James Ebel
    • Maurice R. Eftink
    • Charlotte N. Fant
    • Rose Jackson Flenorl
    • Kathy Gates
    • Gary Reeves
    • Joey P. Granger
    • Mary Harrington
    • Kimberly Hoover
    • Glenn W. Hopkins
    • Patricia A. Huggins
    • James E. Keeton
    • Sue T. Keiser
    • Gloria Kellum
    • Michael F. Metcalf
    • Ben L. Mitchell
    • Andrew P. Mullins
    • Lynne Murchison
    • Will Norton
    • James P. Pate
    • Pat Patterson
    • Ashton C. Pearson
    • Dennis Pickens
    • Thomas Reardon
    • Julia M. Rholes
    • Larry D. Ridgeway
    • Artair Rogers
    • Tony Seaman
    • Calvin Sellers
    • Carolyn Ellis Staton
    • Morris H. Stocks
    • Linda Spargo
    • Larry D. Sparks
    • Douglass Sullivan-Gonzalez
    • Kenneth J. Sufka
    • Johnette Taylor-Jenkins
    • Don Trott
    • Helen R. Turner
    • Timothy L. Walsh
    • Gerald Walton
    • Wendell Weakley
    • Barbara L. G. Wells
    • Mark Wilder
    • Noel E. Wilkin
  • Executive Committee
    • Morris Stocks, Chair
    • Ann L. Canty
    • Patricia Huggins
    • Sue Keiser
    • Gloria Kellum
    • Larry Sparks
  • Investiture Program (Ceremony)
    • Morris Stocks, Chair
    • Kirsten Dellinger
    • Charles Gates
    • Patricia Huggins
    • Sue Keiser
    • Richard McKay
    • Lee Smilek
    • Ken Sufka
    • Don Trott
    • Gerald Walton
  • Design and Printing
    • Sabrina Brown, Co-Chair
    • Tony Seaman, Co-Chair
    • Virginia Burke
    • Wendy Carmean
    • Patricia Huggins
    • Robert Jordan
    • Holly Reynolds
  • Publicity and Media
    • Jim Ebel, Chair
    • Bonnie Buntin
    • Andre Cotten
    • Tom Fortner
    • Barbara Lago
    • Alex McDaniel
    • Traci Mitchell
    • James Pate
    • Martha Webb
  • Hosting
    • Patricia Huggins, Co-Chair
    • Linda Spargo, Co-Chair
    • Kim Barnes
    • Jasmine Carter
    • Chelsea Caveny
    • Charles Clark
    • Sue Hodge
    • Charles Hussey
    • Penny Leeton
    • Shirley Stuart
    • Whitney Webb
  • Service Events Calendar
    • Noel Wilkin, Chair
    • Chelsea Caveny
    • Rose Jackson Flenorl
    • Jason Hale
    • Dennis Pickens
    • Thomas Reardon
    • Larry Ridgeway
    • Artair Rogers
    • Angela Rutherford
    • Ken Sufka
    • Johnette Taylor-Jenkins
    • Helen Turner
    • Tim Walsh
  • Traffic, Parking, Transportation and Security
    • Ashton Pearson, Co-Chair
    • Calvin Sellers, Co-Chair
    • Tim Angle
    • Denny Buchannon
    • Russ Buchholz
    • Sean Carothers
    • Linda Christian
    • Don Dyer
    • Tiffany Edwards
    • Michael Harmon
    • Ray Hawkins
    • Donna Mooney
    • Andrew Mullins
    • Reid Russell
    • William Sheffield
    • Martha Webb
    • Stephen Worley
  • Budget
    • Larry Sparks, Chair
    • Ken Cyree
    • Sue Keiser
    • Dave Nichols
  • Housing
    • Debbie Binkley, Co-Chair
    • Gaye Bukur, Co-Chair
    • Martin Fisher
    • Mary Katherine Graham
    • Tina Hahn
    • Kathy Knight
    • Tim Walsh
  • Music
    • Don Trott, Chair
    • Julia Aubrey
    • Norm Easterbrook
    • Laurdella Foulkes-Levy
    • Lydia Jones
    • Ruth Simmons
    • Mike Wegener
  • Event Coordinator
    • Patricia Huggins, Chair
    • Sondra Davis
    • Patrick Merriman
    • Ruth Simmons
    • Troy Smith
    • Sandi Turner
    • Martha Webb
  • Web Site Design
    • Kathy Gates, Chair
    • Rebecca Cleary
    • Andy Harper
    • Shirwan Jassim
    • Frank Mathew
    • Cortez Moss
    • Abby Olivier
    • Penny Rice
    • Debra Riley-Huff
    • Brenda Robertson
    • Pooja Saxena
    • Robby Seitz
    • Gerald Walton
  • Fundraising
    • Wendell Weakley, Chair
    • Charles Noble
    • Donna Patton
    • Tim Walsh